Türk Nippon’dan Galatasaray yelken sporcusuna destek

Yayınlayan

Türk Nippon Sigorta, 19 – 24 Temmuz 2019 tarihinde Japonya’da meydana gelen Laser Radial Dünya Şampiyonası’nı 10. olarak tamamlayan ve böylelikle koronavirüs sebebiyle 2021 yılına ertenen Tokyo Olimpiyatları’na katılmaya hak kazanan Galatasaray Yelken Şubesi’nin ulusal yelken sporcusu Ecem Güzel’e sponsor oldu.

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, Galatasaray Yelken Şubesi’nin olimpiyatlarda yer alacak ilk hanım sporcusu olan Güzel’e sponsor olmalarının en büyük sebebinin, Ecem Güzel’in azmi ve çalışkanlığı bulunduğunu belirtti.

Pamukçu, mevzuyla ilgili şunları söylemiş oldu: “Bir Galatasaray taraftarı olarak, zamanı başarılarla dolu bir kulübün Yelken Şubesi sporcusu Ecem Güzel’e sponsor olduğumuz için hakikaten mutluyuz.

Bu mutluluğun yanında kuvvetli şekilde hissettiğimiz bir öteki duygumuz ise şüphesiz ki gurur. Ecem’in olimpiyat sporcusu olabilmek adına bu zamana kadar geçirmiş olduğu aşamalar şahsen beni oldukça etkiledi.

Ülke olarak her spor branşında Ecem benzer biçimde kendinden güvenli, azimli sporculara ihtiyacımız var. Ecem’in ve Galatasaray Yelken Şubesi’nin gelecek yıla ertelenen Tokyo Olimpiyatlarında büyük başarı göstereceğini düşünüyorum.’’

Galatasaray Yelken Şubesi ulusal sporcusu Ecem Güzel ise, olimpiyatlarda yarışmanın anahtarının ‘kendine inanmak, düşlemek ve çalışmak’ bulunduğunu belirterek, “Amatör spor branşlarında sponsor bulmanın oldukca kolay olmadığı bir dönemde Türk Nippon Sigorta’nın destekleriyle 2021’e ertelenen Tokyo Olimpiyatları için aynı sıkı tempoyla hazırlanmaya devam ediyorum.

Tüm bu hazırlık aşamalarında, her ne kadar tekne üstünden tek başıma benzer biçimde görünsem de arkamda Türk Nippon Sigorta’nın oldukca ciddi bir desteği var. Başaramazsın diyenlere direnme, kadının isterse her şeyi başarabileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

‘MACERAYA 10 YAŞINDA BAŞLADIM’

Yelkene 10 yaşlarında Bodrum’a gittiği bir yaz tatilinde süregelen Güzel, “10 yaşlarında bir çocuk için iyimser kursunun oldukça garip geldiğini belirterek, “Kursa gidene kadar yelkenli tekne bulunduğunu bilmiyordum.

Gittiğimde öğrendim ve benim yelken maceram da bu şekilde başlamış oldu” diye konuştu. 2009 senesinde yarışmalara katılmaya başladığını söyleyen Güzel şunları kaydetti: “O vakit kulübümüzde bulunan antrenörümüz sporcuları karşısına alarak eğer oldukca çalışırsanız siz de bigün olimpiyatlarda yer alabilirsiniz demişti.

Benim olimpiyat hedefim bu motivasyon cümlesi ile başladı.”

‘GALATASARAY BENİM AİLEM’

2013 senesinde Galatasaray Kulübü’ne aktarma olan Güzel, Galatasaray Yelken Şubesi’nin ve Galatasaray Kulübü’nün kendisi için olmazsa olmaz bulunduğunu belirterek, “Kulübe ilk adımımı attığımdan beri bu sıcaklığı ve samimiyeti hep hissettim.

Hissetmeye devam ediyorum. Hiçbir vakit eksilmedi. Özetlemek gerekirse tanımlamak gerekirse, Galatasaray benim akrabalarım” ifadelerini kullandı. Türk Nippon Sigorta’nın vermis olduğu desteğin kendisi için oldukca mühim bulunduğunun altını çizen Güzel, 2021’e ertelense de Olimpiyatlar için hız kesmeden çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.

Makale Kategorileri:
Acente · Sağlık · Sektörden · Sigorta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir